(VIDEO) Barcelona pierde din nou și ar putea ajunge pe locul 5 în La Liga

FC Barcelona a pierdut sâmbătă, scor 0:1, meciul din etapa a 10-a a Primera Division, împotriva celor de la Celta Vigo, putând ajunge până pe poziția a 5-a în clasament.

Catalanii nu s-au regăsit după înfrângerea din etapa a 9-a cu Real Madrid, jucând modest împotriva Celtei, chiar echipa pe care a antrenat-o în sezonul trecut actualul tehnician al Barcelonei, Luis Enrique.

Singurul gol al meciului a purtat semnătura lui Larrivey, fiind înscris în minutul 55, în urma unor grave greșeli în apărarea gazdelor.

Barcelona a avut și mult ghinion, lovind bara de nu mai puțin de 4 ori pe parcursul celor 90 de minute, fără însă a putea înscrie.

Scor final 0:1, iar Barcelona rămâne cu 22 de puncte în 10 etape, 2 sub Real și cu unul mai puțin decât Atletico. Mai mult decât atât, catalanii ar putea cădea până pe locul 5 în clasament la finalul etapei dacă Valencia va învinge la Villareal, iar Sevilla nu va pierde la Bilbao.