(VIDEO) Diego Costa marchează două goluri fabuloase, dar Chelsea nu poate bate pe Swansea

Chelsea Londra a ratat duminică șansa de a se menține pe prima poziție în Premier League, după egalul de la Swansea, scor 2:2.

Cu maxim de puncte înaintea meciului, Chelsea a fost cea care a deschis scorul, prin Diego Costa, în minutul 18. Numai că echipa lui Antonio Conte nu a profitat de superioritatea evidentă și s-a închis ușor-ușor în apărare.

Gazdele au profitat și au dat lovitura în partea a doua a meciului. Sigurdsson a restabilit egalitatea în minutul 59, din penalty, apoi Leroy Fer i-a adus pe galezi în avantaj, peste numai trei minute.

Chelsea a forțat din nou, iar Diego Costa și-a trecut în cont dubla, cu o execuție fabuloasă, din foarfecă, de la 6 metri.

În urma acestui rezultat, Chelsea a căzut pe locul 2 după 4 etape, având 10 puncte, cu 2 mai puțin decât Manchester City.