(VIDEO) Cel mai frumos gol al anului în Premier League, marcat de Charlie Adam

Mijlocașul scoțian Charlie Adam, care evoluează pentru Stoke City, a marcat sâmbătă, în deplasarea de pe Stamford Bridge, cu Chelsea Londra, probabil cel mai frumos gol al anului în Premier League, cu un șut de la peste 60 de metri.

Reușita lui Adam a venit în minutul 44 al partidei, la scorul de 1:0 pentru oaspeți, Hazard deschizând scorul din penalty.

Golul scoțianului a venit în urma unei recuperări în propria jumătate a celor de la Stoke, Charlie Adam șutând la poartă de la 65 de metri, după ce l-a văzut ieșit dintre buturi pe Curtois.

Totuși, golul nu i-a ajutat prea mult pe oaspeți, care au pierdut cu 2:1, Loic Remy reușind să mai marcheze o dată pentru Chelsea, în minutul 62.

În urma acestei victorii, „aristocrații” au ajuns la 70 de puncte după 30 de etape, conducând clasamentul. Pe locul 2 este Arsenal, cu 63 de puncte, dar și un meci în plus față de Chelsea.

Stoke a rămas pe locul 10, cu 42 de puncte la activ.