(VIDEO) Barcelona pierde din nou în campionat și rămâne la 3 puncte în spatele Realului

FC Barcelona a pierdut sâmbătă, scor 1:3, deplasarea cu Real Sociedad, rămânând astfel la un total de 60 de puncte, cu 3 mai puțin decât liderul Real Madrid.

Gazdele, care au prins poate unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon, au deschis scorul în minutul 32, în urma unui corner deviat nefericit în proprie poartă de către Alexandre Song.

Barcelona a egalat, prin Leo Messi, patru minute mai târziu și părea că lucrurile revin la normal pentru catalani.

După pauză tot gazdele au intrat mai bine în joc, iar Griezmann a făcut 2:0 în minutul 54, marcând cel de-al 15-lea său gol în acest sezon.

Zurutuza, în minutul 59 a făcut 3:1, scor ce a rămas nechimbat până la final, în ciuda ofensivei oaspeților.

Așadar, Barcelona pierde și rămâne pe locul 2 în clasament, având 60 puncte, la fel ca și Atletico. Echipa lui Diego Simeone are însă meciul de astăzi, în deplasarea de la Osasuna și poate trece pe poziția secundă la finalul etapei a 25-a.