(VIDEO) Victorie grea pentru Barcelona cu Alaves

FC Barcelona a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Deportivo Alaves, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Spaniei, în care a fost condusă cu 1-0.

Meciul a fost unul mult mai dificil decât se așteptau catalanii, aceștia fiind conduși după 23 de minute și alergând după egalare până în minutul 73, când Suarez a marcat.

Messi a executat bine o lovitură liberă în minutul 83 și a adus Barcelona în avantaj, dar oaspeții au avut un penalty neacordat în ultimele minute, la un henz al lui Umtiti.

Coutinho a fost titular pentru prima dată la Barcelona, jucând 66 de minute, dar a avut o prestație modestă.

Catalanii rămân fără înfrângere în actuala ediţie a LaLiga, având 11 puncte peste ocupanta poziției secunde – Atletico Madrid.