(VIDEO) Un portar scoţian a apărat 3 penalty-uri într-un meci

Portarul lui Dundee United, Cammy Bell, a reuşit o performanţă incredibilă, într-un meci din liga a doua scoţiană. Goalkeeperul de 29 de ani a apărat trei penalty-uri în partida pe care echipa sa a câştigat-o cu 3-1 pe terenul lui Dunfermline.

Mai mult decât atât, Bell a apărat loviturile de pedeapsă în faţa a trei executanţi diferiţi.

Fostul portar de la Kilmarnock şi Rangers şi-a început reprezentanţia în minutul 9, la scorul de 0-0, când a blocat execuţia lui Gavin Reilly.

După ce Dundee United a deschis scorul, gazdele au beneficiat din nou de o lovitură de la 11 metri, în minutul 27, însă nici Nicky Clark nu l-a putut învinge pe Bell.

Cinci minute mai târziu, Dunfermline a primit un al treilea penalty. De această dată, Paul McMullan a fost cel care şi-a asumat responsabilitatea, dar Bell a fost încă o dată de neînvins.

Bell a primit în cele din urmă gol, în minutul 50, la scorul de 2-0 pentru United, care a mai înscris odată în prelungiri pentru a-şi securiza victoria.

La finalul partidei, Cammy Bell a păstrat mingea cu care a reuşit un „hat-trick” şi i-a rugat pe colegii săi să o semneze.