(VIDEO) Surprize uriașe în play-off-ul UEFA Europa League; Sheriff Tiraspol a furnizat una dintre ele

Sheriff Tiraspol a furnizat una dintre marile surprize din play-off-ul UEFA Europa League, reușind o remiză în deplasarea cu Legia Varșovia, scor 1:1.

Campioana Moldovei a rezistat 76 de minute la Varșovia, când Hamalainen a deschis scorul. După 11 minute Bayala a egalat, la practic singura ocazie importantă pentru Sheriff, și oferă mari șanse tiraspolenilor să ajungă în faza grupelor.

După ce a ratat grupele Champions League, Ajax Amsterdam, finalista Europa League, a pierdut surprinzător pe teren propriu, cu Rosenborg, scor 0-1, fiind aproape de o eliminare rușinoasă din competiție.

Pe lângă înfrângerea lui Ajax, am mai asistat și la alte surprize: Marseille a reușit doar un egal cu Domzale, Dinamo Zagreb nu a putut să o bată acasă pe Skenderbeu, în timp Fenerbahce a pierdut în Macedonia, cu Vardar.