(VIDEO) Surpriză pe Camp Nou: Barcelona nu poate trece de Deportivo

Surpriză mare pe Camp Nou. Barcelona a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu Deportivo, după ce a condus cu 2-0, până în minutul 77.

Suarez a avut primele ocazii de gol ale meciului, înainte ca Lionel Messi să deschidă scorul, în minutul 39, dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri. A fost a 18-a reuşită a lui din acest procedeu, în tricoul blaugrana.

Suarez a fost la un pas de 2-0, înainte de pauză, după care Ivan Rakitic a înscris şi el un gol superb, după un şut din afara careului, în minutul 62. Finalul a fost unul incredibil pentru fanii Barcelonei.

În minutul 77, Lucas Perez a redus din handicap, cu o execuţie perfectă, în plasa laterală. Munir putea închide meciul, dar nu a reuşit să îl învingă pe Lux din câţiva metri.

Surpriza s-a produs în minutul 86, atunci când Bergantinos l-a învins şi el pe Bravo şi meciul s-a terminat 2-2, chiar dacă Perez a fost la un pas de dublă şi de a-i aduce cele 3 puncte lui Deportivo.

În urma acestui rezultat, Barcelona a ajuns la 35 de puncte, cu trei peste Atletico și 5 mai multe decât Real. Ambele echipe din Madrid au însă un meci mai puțin.