(VIDEO) Surpriză mare în Liga Campionilor: Real pierde la Wolfsburg și e aproape de eliminare

Real Madrid este aproape de eliminarea din Liga Campionilor după ce a pierdut prima manşă a sferturilor de finală, scor 0-2, pe terenul nemţilor de la Wolfsburg.

La doar câteva zile de la victoria cu FC Barcelona, madrilenii au făcut unul dintre cele mai modeste meciuri din acest sezon, fiind învinși fără drept de apel de vicecampioana Germaniei.

Nemții au intrat mult mai motivați pe teren, având 2:0 după doar 25 de minute, perioadă în care Realul practic nu a existat.

Ricardo Rodriguez a deschis scorul în minutul 18, după un penalti provocat de Casemiro, iar șapte minute mai târziu Wolfsburg a făcut 2-0, în urma reușite lui Maximilian Arnold, din pasă lui Pinto.

Nemţii s-au impus astfel cu 2-0, deşi mai puteau marca până la final, şi pornesc cu prima şansă în returul programat marţea viitoare.