(VIDEO) Real remizează la Malaga și iese din lupta pentru titlu

Real Madrid practic iese din lupta pentru titlu în Primera Division, după egalul de duminică, scor 1:1, în deplasarea cu Malaga.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul după ceva mai mult de jumătate de oră de joc, dintr-un offside mare, nesemnalizat de arbitri.

Doar un minut mai târziu, portughezul a obţinut o lovitură de la 11 metri, pe care tot el a executat-o. A făcut-o, însă, slab, iar Kameni a respins.

A fost al şaptelea penalty ratat de Ronaldo în La Liga, trei dintre ele chiar în meciurile cu Malaga.
Andaluzii nu au renunţat, dar intervenţiile lui Keylor Navas în faţa lui Cop şi Horta au menţinut rezultatul.
Portarul echipei lui Zinedine Zidane nu a mai avut, însă, ce face la execuţia din apropiere a lui Albentosa, în minutul 67.

Ronaldo putea face dubla, după o lansare în adâncime a lui Modric, dar a ratat complet execuţia. Pe final, Modric a solicitat un penalty, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, iar Kameni a prins mingea trimisă spectaculos, din voleu, de James Rodriguez.

S-a terminat 1-1, rezultat în urma căruia Real Madrid a rămas la 9 puncte în spatele liderului FC Barcelona.