(VIDEO) Real Madrid se impune greu la Granada; Super-gol Modric

Real Madrid a învins duminică, scor 2:1, în deplasarea de la Granada, elevii lui Zinedine Zidane reușind astfel să se mențină în lupta pentru titlu.

Madrilenii au avut un meci extrem de dificil, partida de la Granada fiind una foarte echilibrată, în special în prima repriză, pe care oaspeții au încheiat-o în avantaj, în urma unui gol al lui Benzema, marcat în minutul 30.

Gazdele au egalat în minutul 60, prin El Arabi, care a înscris la doar un minut după ce a intrat pe teren.

A urmat o perioadă dificilă pentru Real, care a marcat abia în minutul 84, printr-un super gol al mijlocașului croat Luka Modric.

În urma acestui rezultat, Real a ajuns la 50 de puncte, fiind pe locul 3 în Primera Division, la un punct în spatele lui Atletico și la 4 de Barcelona. Catalanii au însă și un meci mai puțin.