(VIDEO) Real Madrid, învinsă de Sociedad, după ce a condus cu 2:0

Meci spectaculos duminică, pe Estadio Anoeta din San Sebastian, acolo unde Real Madrid a fost învinsă de Real Sociedad cu 4:2, într-un meci din etapa a doua a Primera Division.

Oaspeții au început excelent meciul, având 2:0 după numai 11 minute de joc, în urma golurilor marcate de Sergio Ramos și Gareth Bale.

Elevii lui Carlo Ancelotti au mai avut câteva ocazii foarte mari după cele două goluri, nevalorificate însă. Cum ocaziile se răzbună, la pauză s-a intrat cu 2:2 pe tabelă, Inigo Martinez (35′) și Zurutuza(41′) aducând egalarea pentru gazde.

Repriza secundă a fost una extraordinară pentru Sociedad, care s-a aflat la controlul partidei și a mai marcat de două ori, prin același Zurutuza (65′) și Vela (75′).

Scor final 4:2 pentru Real Sociedad, iar gazdele adună primele puncte în acest sezon de Primera, în timp ce Real Madrid rămâne cu 3 puncte, acumulate în victoria din prima etapă cu Cordoba.