(VIDEO) Real Madrid învinge pe Espanyol; Revenire de senzație a lui Bale

Real Madrid a câştigat cu 2-0 meciul de pe teren propriu cu Espanyol, prin reuşitele lui Alvaro Morata şi Gareth Bale, aflat la primul lui meci după accidentarea de acum aproape trei luni.

Madrilenii şi-au consolidat astfel primul loc în La Liga, având 52 de puncte şi încă două restanţe de jucat.

Folosit în locul lui Karim Benzema, Morata a avut un gol anulat pentru offside, însă tot el a fost cel care a deschis scorul, înainte de pauză. În minutul 33, a marcat cu o frumoasă lovitură de cap, după centrarea ideală a lui Isco.

După pauză, Ronaldo a ratat şansa desprinderii, cu o lovitură de cap din apropiere, care a trecut peste poartă.
Revenit pe teren după accidentare suferită pe 22 noiembrie, Bale a stabilit scorul final în minutul 83, cu un şut la colţul lung din interiorul careului, în urma unei lansări superbe a lui Isco.

S-a terminat 2-0 pentru Real, care miercuri joacă restanţa cu Valencia, în deplasare.