(VIDEO) Real Madrid, de nerecunoscut; A fost din nou bătută de Atletico

Real Madrid își continuă startul extrem de modest de sezon, fiind învinsă în etapa a 3-a de Primera Division, chiar pe teren propriu, de marea rivală Atletico.

Meciul de pe Santiago Bernabeu venea la doar 3 săptămâni după ce Real fusese învinsă în Supercupa Spaniei de Atletico, iar elevii lui Carlo Ancelotti erau în căutarea revanșei.

Nu s-a întâmplat însă așa, întrucât Atletico s-a impus cu 2:1, în urma unui meci pe care l-a controlat, în special în repriza secundă.

Tiago (10′) și Arda Turna (76′) au marcat pentru echipa antrenată de Diego Simeone, în timp ce reușita gazdelor a purtat semnătura lui Cristiano Ronald, care a înscris în minutul 26, din penalty.

Cu această înfrângere, Real rămâne cu doar 3 puncte în tot atâtea etape, cel mai slab start de sezon din 1988 până în prezent. De cealaltă parte, Atletico a ajuns la 7 puncte.

Este pentru prima dată în istoria de 111 ani a fotbalului spaniol când Atletico reușește să se impună în fieful rivalei locale pentru doi ani la rând.