(VIDEO) Meci incredibil în Europa League; Odd a condus cu 3:0, dar a pierdut pe final

Meci incredibil în UEFA Europa League. Norvegienii de la Odd au condus cu scorul de 3:0 pe Borussia Dortmund, dar au pierdut până la urmă cu scorul de 3:4.

Gazdele avea 3:0 după doar 22 de minute de joc, în urma golurilor marcate de către Samuelsen (1), Nordkvell (20) și Rudd (22).

La pauză a fost 3:1, Aubameyang reducând din handicap. Shinji Kagawa a readus-o pe Borussia în joc imediat după pauză (47).

Aubameyang a reuşit „dubla” în minutul 76, iar Henrikh Mkhitaryan, a dat lovitura de graţie cu cinci minute înainte de final. Borussia a devenit astfel prima echipă care se impune în Europa după ce a fost condusă cu 3-0 de la Brugge, în 2011 (4-3, cu Maribor, Europa League).