(VIDEO) Manchester United s-a impus în fața lui Tottenham, în derby-ul primei etape de Premier League

Noua ediție a campionatului de fotbal al Angliei a debutat pe „Old Trafford”, la Manchester, acolo unde s-a disputat cel mai important meci al etapei, între United și Tottenham Hotspurs.

Gazdele s-au impus cu 1:0, printr-un autogol al lui Kyle Walker, marcat în minutul 22. De altfel a fost singura fază periculoasă a gazdelor la poarte lui Vorm de pe tot parcursul primei reprize, în care United n-a avut niciun șut cadrat.

Mitanul secund a aparținut lui Tottenham, însă s-a făcut remarcat noua achiziție a „diavolilor”, portarul Sergio Romero, care a avut mai multe intervenții sigure.

Scor final 1:0, iar United pornește cu dreptul în noua ediție de Premier League.