(VIDEO) Manchester United, eliminată din Champions League

Manchester United a părăsit marți UEFA Champions League, în urma înfrângerii, scor 2:3, de la Wolfsburg.

United, lipsită de mai mulți titulari, avea nevoie neapărată de victorie pentru a-și asigura calificarea în optimile UEFA Champions League. „Diavolii Roșii” au pierdut însă la capătul unui meci foarte spectaculos, în care au condus cu 1:0, în urma reușite lui Martial, din minutul 10.

Până la pauză Naldo (10) și Vierinha (29) au întors scorul. Un autogol al lui Guilavogui, din minutul 82, a reaprins speranțele în tabăra englezilor, dar peste două minute Naldo a făcut dubla și a pecetluit soarta echipei antrenate de Louis van Gaal.

Wolfsburg a câștigat astfel grupa, în timp ce de pe locul 2 a mers mai departe campioana Olandei, PSV Eindhoven, care a învins cu 2:1 pe CSKA Moscova (De Jong 76, Proepper 86 / Ignașevici 74 (penalty). United va juca în șaisprezecimile UEFA Europa League.