(VIDEO) Liverpool și Arsenal au făcut din nou spectacol în Premier League

Arsenal Londra a terminat la egalitate, scor 3-3, partida disputată vineri, pe teren propriu, în compania echipei Liverpool, în etapa a XIX-a a campionatului Angliei.

La fel ca în majoritatea meciurilor dintre cele două formații, disputate în ultimii ani, partida de pe Emirates a fost deosebit de spectaculoasă și cu răsturnări de scor.

Liverpool a dominat categoric prima repriză, pe care a încheiat-o în avantaj de doar un gol (Coutinho 26), reușind în minutul 52 să-și majoreze avantajul, prin Salah.

În următoarele 5 minute Arsenal a marcat însă de 3 ori, prin Alexis, Xhaka și Ozil, practic la primele ocazii de poartă.

„Cormoranii” au dominat până la final și au reușit să egaleze, în minutul 71, prin Firmino. Cele două formații și-au păstrat pozițiile 4 (Liverpool) și 5 (Arsenal), fiind despărțite de dor un punct.