(VIDEO) Liga Campionilor: Rezumatele și rezultatele meciurilor jucate miercuri în play-off

Miercuri seară au avut loc ultimele meciuri ale play-off-ului UEFA Champions League. În cel mai așteptat joc al zilei, AS Roma a remizat pe terenul lui FC Porto, scor 1-1, iar rezultatul poate fi considerat excelent, în condițiile în care italienii au avut un om în minus mai bine de o repriză.

Monaco este aproape să o elimine și pe Villarreal, după ce a învins în deplasare, în timp ce Legia are șanse mari la grupele UCL, după 2-0 pe terenul irlandezilor de la Dundalk, o prezență neașteptată în play-off.

Meciul serii a fost la Glasgow, acolo unde Celtic s-a impus cu 5:2 în fața campioanei Israelului, Hapoel Beer-Sheva.

Iată rezultatele înregistrate miercuri:

FC Porto – AS Roma 1-1 (’61 A. Silva / ’21 Felipe – aut.) *Vermaelen a fost eliminat în minutul 41.

Villarreal – Monaco 1-2 (’36 Pato / ‘3 Fabinho, ’72 B. Silva) * B. Mendy a fost eliminat în minutul 87.

Dundalk – Legia Varşovia 0-2 (’56 Nikolic, ’90 Prijovic),

Ludogorets – Viktoria Plzen 2-0 (’50 Moți – pen., ’64 Misidjan).

Celtic – Hapoel Beer-Sheva 5-2 (‘9 Rogic, ’39, ’45 Griffiths, ’73 M. Dembele, ’86 S. Brown / ’57 Melikson).