(VIDEO) Liga Campionilor: Atletico învinge pe Bayern și e aproape de o nouă finală

Atletico Madrid a făcut un pas important spre o nouă finală de Liga Campionilor miercuri, după victoria de pe teren propriu, scor 1:0, cu Bayern Munchen.

Elevii lui Diego Simeone au etalat același joc impecabil în apărare, urmat de contraatacuri tăioase. Golul lui Saul Niguez, venit rapid, în minutul 11, i-a favorizat pe spanioli în acest tip de joc.

De altfel, în prima repriză bavarezii nu au avut vreo ocazie mare, prima șansă importantă de gol venind în minutul 54, când Alaba a lovit transversala.

Atletico putea și ea să devină favorită certă la calificare în returul de peste o săptămână, dacă Torres nu lovea doar bara în minutul 74, în urma unui contraatac excelent.

Scor final 1:0, iar Atletico merge la Munchen, în retur, dintr-o postură care-i convine de minune pentru stilul său de joc.