(VIDEO) Leicester se împiedică de West Ham și relansează lupta la titlu în Anglia

Leicester City nu a putut învinge duminică, pe teren propriu, în partida cu West Ham. „Vulpile” au făcut doar o remiză, scor 2:2, iar lupta la titlu în Anglia s-a relansat.

Meciul de pe „King Power Stadium” a fost unul presărat de greșelile arbitrului Jonathan Moss, erori ce au influențat rezultatul final.

Vardy a deschis scorul în minutul 18 și părea că lucrurile vor merge spre o nouă victorie a echipei lui Claudio Ranieri. În minutul 56 același Vardy luat destul de ușor un galben, la o presupusă simulare, iar jocul a căpătat o altă turnură.

În minutul 84 Carroll a egalat dintr-un penalty ușor acordat, iar 2 minute mai târziu oaspeții au intrat în avantaj, în urma unei reușite senzaționale a lui Cresswell. Au fost primele goluri primite de Leicester în ultimele 6 partide.

Meciul s-a încheiat însă la egalitate, Ulloa egalând tot dintr-un penalty acordat destul de ușor.

În urma acestui rezultat Leicester a ajuns la 73 de puncte, cu 8 peste Tottenham, care are însă un meci mai puțin disputat. Până la finalul campionatului mai sunt 4 etape.