(VIDEO) Inter trece categoric de Frosinone și preia conducerea în Serie A

Pentru pentru prima dată în acest sezon, Inter Milano a marcat patru goluri în victoria clară pe care a obținut-o cu Frosinone.

Echipa lui Roberto Mancini a preluat conducerea în minutul 29, grație lui Jonathan Biabiany (27 de ani), cel care nu mai marcase în campionat din mai 2014. Căpitanul Interului, Mauro Icardi, a punctat și el, reușita de duminică fiind a patra stagională.

Finalul meciului a mai adus două goluri în poarta oaspeților. Murillo a înscris după o pasă superbă a lui Jovetic iar Brozovic, intrat în minutul 88, a stabilit scorul final, Inter – Frosinone 4-0.

În urma acestui succes, Inter a preluat conducerea după 13 etape, având 30 de puncte la activ. Napoli și Fiorentina, ambele cu 28 de puncte, completează podiumul.