(VIDEO) Egal între Argentina și Brazilia, în preliminariile CM 2018

Brazilia și Argentina au remizat vineri în cadrul preliminariilor Campionatului Mondial e fotbal din 2018, zona sud-americană.

Argentinienii, care porneau cu un punct după primele două etape, aveau mare nevoie de victorie cu Brazilia, riscând altfel să piardă din șansele pentru calificarea la turneul final.

Gazdele au început mai bine partida de pe Monumental, confirmând dominarea în minutul 34, când Lavezzi a deschis scorul.

Tot Argentina a început mai bine și repriza secundă, ratând ocazii bune de a marca, dar Brazilia a fost echipa care a înscris, în minutul 57, prin Lucas Lima.

Scor final 1:1, iar Argentina și Brazilia se află în afara locurilor care asigură calificarea directă la turneul final din Rusia.