(VIDEO) CM 2018: România bate greu Armenia. Polonia, umilită în Danemarca

Naționala României a învins greu selecționata Armeniei, scor 1:0, într-un meci disputat vineri pe Arena Naționala din București, contând pentru preliminariile Campionatului Mondial de fotbal din 2018.

România a evoluat cu un jucător în plus din minutul 55, când Voskanian a fost eliminat pentru două galbene. La aceeași fază s-a dictat penalty, dar Bogdan Stancu a ratat.

Golul a venit abia în prelungiri, marcat de Alexandru Maxim, în urma unei centrări a lui Romario Benzar.

Într-un alt meci din Grupa E, Polonia a pierdut surprinzător în Danemarca, scor 4:0, după ce dominase până acum această grupă. Delaney (15), Cornelius (42), Jorgensen (59) și Eriksen (79) au marcat pentru gazde.

Într-un meci disputat mai devreme, Muntenegru s-a impus cu 3:0 în deplasarea din Kazahstan.

În clasament, Polonia, Danemarca și Muntenegru luptă pentru primul loc, în timp ce România are șanse mici la poziția secundă.