(VIDEO) Cel mai frumos gol din sferturile UEFA Champions League, marcat de Luis Suarez

Golul uruguayanului Luis Suarez din meciul pe care Barcelona l-a câștigat în prima manșă a sferturilor de finală UEFA Champions League, cu PSG, a fost desemnat de către forul fotbalistic european drept cel mai frumos din această fază a competiției.

Barcelona s-a impus în meciul de la Paris cu scorul de 3:1, iar eroul trupei de pe Camp Nou în meciul de la Paris a fost Luis Suarez. Uruguayanul a marcat o dublă, iar al doilea gol al său a fost ales pe site-ul UEFA drept cel mai frumos al sferturilor de finală.

În minutul 79, Luis Suarez a trecut cu multă finețe de brazilianul David Luiz, după care șutat de la 17 metri, cu exteriorul, în vinclul porții lui Salvatore Sirigu.

De altfel, ambele reușite ale lui Suarez au fost foarte frumoase, cel de-al doilea gol fiind marcat după ce a trecut de doi fundași adverși.