(VIDEO) Barcelona se impune la Malaga și trece pe primul loc în clasament

Fără Neymar, Pique şi Dani Alves, Barcelona a învins-o cu 2-1 pe Malaga. Meciul a început perfect pentru catalani care au deschis scorul în minutul 2, prin Munir, aflat la prima reuşită stagională.

Andaluzii au fost aproape să egaleze în minutul 14, însă şutul lui Chory Castro a fost respins în bară de Claudio Bravo. După Munir, un alt jucător tânăr şi-a trecut numele pe lista marcatorilor – Juanpi a egalat în minutul 32 cu primul său gol în campionatul Spaniei.

În finalul primei reprize, Barca a ratat o mare ocazie prin Messi, care a fost blocat extraordinar de Miguel Torres. Balonul de Aur şi-a luat revanşa în minutul 51, când a finalizat spectaculos din centrarea lui Adriano.

Claudio Bravo i-a refuzat golul lui Camacho, iar Kameni a procedat la fel la execuţia lui Messi, astfel că Malaga – Barcelona s-a încheiat 1-2 şi oaspeţii au trecut pe primul loc în La Liga.