(VIDEO) FC Barcelona a câștigat și Cupa Spaniei; Gol senzațional al lui Messi

FC Barcelona a câștigat sâmbătă și Cupa Spaniei, după ce reușise anterior să-și adjudece titlul de campioană. Catalanii s-au impus în finala de pe Camp Nou, scor 3:1, în fața celor de la Athletic Bilbao.

Barcelona a dominat copios finala disputată la Barcelona, preluând controlul meciului încă din primele minute și păstrându-l până la final.

Leo Messi a deschis scorul în minutul 20, la capătul unei faze extraordinare, începute aproape de la mijlocul terenului. Argentinianul a driblat 4 basci și a înscris la colțul scurt.

Golul 2 a fost marcat de Neymar, în urma unei alte faze extrem de spectaculoase, la care au mai participat Messi, Rakitic și Suarez.

Leo Messi a făcut dubla în minutul minutul 74, spulberând orice emoție, în timp ce golul de onoare al bascilor a venit în minutul 80, de la Inaki Williams.

Scor final 3:1, iar Barcelona își trece în cont al 27-lea trofeu.