(VIDEO) Surpriză în Premier League; Manchester City, învinsă la scor de Tottenham

Manchester City a suferit a doua înfrângere consecutivă în acest sezon, pierzând sâmbătă, în prologul etapei din Premier League, cu 1:4 în deplasarea de la Londra, cu Tottenham.

Liderul campionatului a început mai bine meciul, deschizând scorul în minutul 25, prin de Bruyne. Până la puază tot oaspeții au dominat, dar Tottenham a egalat la ultima fază a reprizei, prin Dyer, în urma unui offside nesemnalizat.

Repriza secundă a fost un galop de sănătate pentru Tottenham, care a preluat avantajul în minutul 50, prin Verthongen, la o gravă greșeală a portarului Caballero.

Kane (61) și Lamela (79) au dus scorul la 4:1, aducând prima victorie pentru Tottenham într-un meci cu City din 2011.

În urma acestui rezultat City rămâne lider, cu 15 puncte, în timp ce Tottenham a urcat până pe 5, cu 12 puncte la activ.