(VIDEO) Spectacol în Premier League; Man United este noul lider

Meciuri spectaculoase sâmbătă, în etapa a 7-a de premier League. După ce Manchester City a pierdut în deplasarea cu Tottenham, marea rivală Manchester United a învins pe Sunderland și a preluat șefia clasamentului.

A fost 3:0 pentru United pe Old Trafford, într-un meci dominat copios de gazde, în special în repriza secundă.

Depay a marcat în ultimul minut al primei reprize, Rooney a punctat în primul minut al mitanului secund, iar Mata, în prelungiri a stabilit scorul final.

Arsenal a urcat pe locul 3 al clasamentului după victoria din deplasarea cu Leicester. Alexis Sanchez, cu o triplă (33, 57, 81), Walcott (18) și Giroud, în prelungiri, au marcat pentru oaspeți. Golurile gazdelor au venit de la Vardy (13, 89).

Și Liverpool s-a impus, într-un meci spectaculos, cu 3:2, pe Anfield, în fața celor de la Aston Villa. Milner (2) și Daniel Sturridge (59,67), aflat la primele goluri în acest sezon, au punctat pentru gazde, în timp ce Gestede a marcat o dublă pentru oaspeți. Cu acest succes, „cormoranii” au ajuns la 11 puncte, urcând pe locul 7 în clasament.