(VIDEO) Bayern învinge și pe Mainz; Lewandowski, din nou omul meciului

Bayern Munchen s-a impus sâmbătă, în deplasarea de la Mainz, cu scorul de 3:0, reușind a 7-a victorie din tot atâtea meciuri în acest sezon de Bundesliga.

Polonezul Robert Lewandowski, care a intrat în istoria fotbalului etapa trecută, marcând de 5 ori în 9 minute cu Wolfsburg, a fost și de data aceasta omul meciului. El a marcat de două ori, în minutele 51 și 63, ajungând cu această ocazie la 100 de goluri marcate în Bundesliga.

Kingsley Coman, francezul în vârstă de 19 ani, venit de la Juventus, a făcut și el un meci mare, pasând la primul gol al lui Lewandowski și punctând pentru 3:0, în minutul 69.

În urma acestui rezultat, Bayern a ajuns la un total de 21 de puncte, conducând în campionat după 7 etape. Mainz, cu 9 puncte, a ajuns pe locul 10.