(VIDEO) CM 2018: Moldova câștigă primul punct, în Georgia. Gol superb al lui Gațcan

Naționala de fotbal a Republicii Moldova a reușit să-și adjudece primul punct în cadrul preliminariilor Campionatului de fotbal din anul 2018, după remiza de sâmbătă, de la Tbilisi, scor 1:1, cu Georgia.

Meciul a fost împărțit în două reprize total distincte. Prima a fost dominată de gazde, care au și marcat, în minutul 16, prin Kazaishvili.

Mitanul secund a fost mult mai bun pentru Moldova, care a controlat meciul pe final și a reușit egalarea în minutul, prin Alexandru Gațcan, care a avut o execuție spectaculoasă.

Într-un meci disputat de la aceeași oră în Austria, Irlanda s-a impus cu 1:0 în fața gazdelor și a preluat conducerea Grupei D.

Iată cum arată clasamentul în această grupă, în care Țara Galilor și Serbia se vor întâlni de la 21:45.