(VIDEO) Barcelona învinge Real și face un pas important spre câștigarea unui nou titlu

FC Barcelona a câștigat un nou episod din El Clasico, 2-1 cu Real Madrid, duminică seara, pe Camp Nou, meci disputat în cadrul etapei a 28-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Deși Realul a început mai bine prima repriză, Barcelona a deschis scorul, prin Mathieu, în minutul 19. Realul a egalat 12 minute mai târziu, prin Ronaldo, în urma unei pase superbe a lui Karim Benzema.

Scorul la pauză a fost 1:1, în ciuda mai multor ratări ale oaspeților.

Repriza secundă a fost dominată mai mult de Barcelona, care a și marcat o dată, prin Luis Suarez, în minutul 56.

Scor final 2:1, iar Barcelona se distanțează la 4 puncte față de Real, în fruntea clasamentului, cu 10 etape înainte de încheierea campionatului.