(VIDEO) Liga Campionilor: Juventus surclasează Barcelona și e aproape de semifinale

Juventus Torino e cu un picior în semifinalele Ligii Campionilor după ce a surclasat Barcelona în turul sferturilor de finală, scor 3-0.

După înfrângerea de sâmbătă cu Malaga, Barcelona a continuat seria partidelor modeste, amintind de meciul tur din optimile de finală, când a fost surclasată la Paris, de PSG.

Argentinianul Paulo Dybala a reuşit o „dublă” încă din primele 22 de minute ale partidei (7,22), iar Giorgio Chiellini a înscris şi el pentru echipa lui Massimiliano Allegri.

Juve s-a revanşat astfel după eşecul din 2015 din finala Ligii Campionilor cu Barca, scor 1-3, iar echipa lui Luis Enrique speră la o nouă „remontada” imposibilă în retur, după cea din optimile de finală, când s-a calificat contra lui PSG după 0-4 în tur şi 6-1 pe Camp Nou.