(VIDEO) Manchester City învinge pe Chelsea și se califică în sferturile FA Cup

Manchester City, a învins, sâmbătă, cu scorul de 2:0, Chelsea Londra și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei.

Meciul a fost unul dominat copios de gazde, cei de la Chelsea neavând practic nicio ocazie mare de gol.

Stevan Jovetic a deschis scorul pentru City, în minutul 16, marcând abia al patrulea său gol de când a venit la echipa antrenată de Manuel Pellegrini.

În minutul 67, Samir Nasri a punctat pentru 2:0, la capătul unei faze superbe, stabilind scorul final și eliminând astfel un Chelsea ce a făcut unul dintre cele mai slabe meciuri din 2014.

City rămâne astfel în lupta pentru titlu în toate competițiile în care a fost angrenată la startul sezonului, ”Cetățenii” fiind calificați și în finala Cupei Ligii precum și în optimile Champions League, iar în campionat rămân favoriți în lupta pentru primul loc.

Mai jos vă prezentăm rezumatul video integral al partidei.