(VIDEO) Liverpool s-a impus la Norwich și e tot mai aproape de titlu

FC Liverpool s-a impus duminică, scor 3:2, în deplasarea de la Norwich, mai făcând astfel un pas spre câștigarea primului titlu în Anglia după 24 de ani.

”Cormoranii” s-au instalat din start la cârma meciului, având 2:0 după numai 11 minute de joc, în urma reușitelor lui Sterling (4′) și Suarez (11′). Pentru uruguayan a fost al 30-lea gol al sezonului.

Norwich a revenit în joc în minutul 54, în urma reușite lui Hooper, dar după 8 minute Sterling a făcut dubla, readucând avantajul de două goluri pentru oaspeți.

Totuși, ”cormoranii” au avut emoții pe final, după ce Snodgrass a marcat în minutul 77. Până la final gazdele nu s-au mai apropiat însă periculos de poartă, iar Liverpool ajunge la 80 de puncte, cu 5 mai mult decât Chelsea, în condițiile în care până la finalul campionatului au mai rămas 3 etape.

De cealaltă parte, Norwich rămâne pe locul 17, cu 32 de puncte la activ.