(VIDEO) Încă un rezultat modest pentru Moldova; Egal cu Liechtenstein

Naționala de fotbal a Republicii Moldova a obținut doar un egal în deplasarea de la Vaduz, cu modesta echipă a statului Liechtenstein, formată în mare parte din jucători amatori.

După înfrângerea rușinoasă de pe teren propriu, împotriva unei echipe în care jucătorii în marea lor parte sunt amatori, Moldova nu a reușit să se impună nici în deplasare, scoțând doar un egal, scor 1:1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 21, prin Wieser, cu un șut superb la vinclu.

Golul naționalei Moldovei a venit în minutul 44 și a purtat semnătura lui Gheorghe Boghiu.

Deși naționala antrenată de Alexandru Curteian a avut ocaziile mai mari și o posesie de peste 65%, nu a reușit să obțină nici de această dată victoria și rămâne pe ultimul loc în Grupa G a preliminariilor pentru Campionatul European, cu doar 3 puncte la activ.