(VIDEO) Victorie categorică pentru Real și primul loc în Primera Division

Real Madrid a făcut o demonstraţie de forţă la Sevilla. „Galacticii” au învins Betis cu 6-1 şi se menţin la egalitate de puncte cu liderul Atletico.

Elevii lui Zidane au avut nevoie de doar patru minute să deschidă scorul, prin Varane. Un alt francez, Benzema, a majorat diferenţa, cu al treilea său gol stagional.

Marcelo şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Chiar înaintea pauzei, oaspeţii au reuşit o acţiune de contraatac fabuloasă, prin care a făcut şah-mat echipa adversă. Isco a fost cel care a finalizat pentru 4-0.

În partea secundă, Betis a marcat golul de onoare, prin Cejudo. La poarta cealaltă, madrilenii au continuat să fie periculoşi, iar Isco a refăcut diferenţa de patru goluri cu o execuţie magistrală.

Ronaldo a stabilit scorul final, după o pătrundere impetuoasă, iar Real reuşeşte să marcheze în premieră de şase ori în deplasare în mandatul lui Zidane.