(VIDEO) Spania face spectacol contra Macedoniei, în debutul preliminariilor Euro 2016

Campioana europeană en-titre, Spania, a debutat cu dreptul în cadrul preliminariilor Campionatului European din 2016, învingând cu 5:1 Macedonia pe Mestalla din Valencia.

Sergio Ramos a deschis scorul în minutul 15, din penalty, iar două minute mai târziu debutantul Alcacer a ridicat scorul la 2:0.

Până la pauză s-a făcut 3:1, Ibraimi (28′) marcând din penalty, iar Busquets stabilind scorul primei părți în minutele de prelungire.

Silva (50′) și Pedro (90′) au fost ceilalți marcatori ai Spaniei, într-un meci în care naționala lui Vicente Del Bosque a adus aminte de marea echipă ce a dominat fotbalul până al Mondialul din 2014.

Scor final 5:1, iar Spania se instalează la șefia Grupei C, în care în prima etapă Slovacia s-a impus în Ucraina, scor 1:0, iar Belarus a remizat în Luxemburg, 1:1.