(VIDEO) Anglia se impune în Elveția, în cel mai spectaculos meci al serii din cadrul preliminariilor Euro 2016

Meci spectaculos oferit de Elveția și Anglia la Basel, în derby-ul Grupei E din cadrul preliminariilor Campionatului European din 2016.

Prima repriză a fost una foarte spectaculoasă, ambele echipe creându-și numeroase de gol, fără însă a reuși să marcheze.

Partea a doua a fost începută mai bine de către gazde, dar Anglia a fost cea care a marcat, în minutul 58, prin Dany Welbeck.

Gazdele s-au aruncat în atac, pentru a restabili egalitatea, fapt ce a făcut ca spectaculozitatea meciului să crească. Tot englezii au fost însă cei ce au marcat, același Welbeck făcând dubla în ultimul minut al prelungirilor.

În celelalte meciuri ale grupei, Estonia a învins Slovenia, scor 1:0, iar Lituania s-a impus în San Marino, cu 2:0.