(VIDEO) Napoli ratează șansa de a reveni pe primul loc în Serie A

Napoli a ratat şansa de a reveni pe primul loc în Serie A TIM, după remiza cu Milan, 1-1, de pe teren propriu.

Insigne a deschis scorul în minutul 39 cu un şut deviat de Abate şi a ajuns la 11 goluri în acest sezon.

Norocul şi-a intors rapid faţa şi către echipa lui Mihajlovic – Bonaventura a egalat după o intervenţie imprecisă a lui Koulibally.

Intrat în repriza secundă, Mertens a nimerit bara în minutul 67. Higuain a fost şi el aproape să înscrie, însă Zapata a deviat în corner execuţia argentinianului. O alta rezervă, El Kaddouri, a avut golul în vârful ghetei, dar mingea s-a dus direct în braţele lui Donnarumma.

În urma acestui rezultat, Napoli a rămas la un punct în spatele liderului Juventus, în timp ce Milan, cu 44 de puncte, se situează pe locul 6 în clasament.