(VIDEO) CM 2018: Germania învinge fără probleme și în meciul cu Cehia

Campioana mondială en-titre, Germania, a învins Cehia cu 3-0 şi are punctaj maxim după două etape. În primul joc echipa lui Low a câștigat tot cu 3-0 în fața Norvegiei.

Nemții au deschis scorul prin Thomas Muller, servit excelent de Mesut Ozil în careul advers. Imediat după pauză, Toni Kroos a mărit diferenţa de scor cu un şut plasat din marginea careului de şaisprezece metri.

Muller a reuşit dubla din centrarea lui Hector, iar Germania conducea cu 3-0 cu 25 de minute înainte de final.

A fost rezultatul final al întâlnirii, iar panzerele au două victorii fără gol primit în debutul campaniei de calificare.

După 2 etape, Germania și Azerbaidjan au câte 6 puncte în această grupă, fiind urmate de Irlanda de Nord, cu 4. Cehia are un punct, iar Norvegia și San Marino – 0.