(VIDEO) Ultimele 5 echipe calificate în UCL, după o seară plină de spectacol și dramatism

Miercuri seară s-au stabilit ultimele 5 echipe calificate în grupele UEFA Champions League, în urma unui retur al fazei play-off cu câteva meciuri care s-au încheiat dramatic.

Poate cel mai dramatic meci a avut loc la Moscova, acolo unde CSKA a obținut calificarea în minutul 86, la doar câteva minute după ce adversara sa, Sporting, marcase golul egalizator și al eliminării pentru ruși, anulat însă pe motiv de offside.

S-a încheiat însă 3:1 (4:3 la general), iar rușii au ajuns din nou în grupe. Au marcat: Doumbia 49, 72, Musa 85 / Gutierrez 36.

La fel de dramatic s-au calificat și kazahii de la Astana, care au realizat un 1:1 în Cipru, contra lui APOEL, după 1:0 acasă. Golul lui Maksimovic, din minutul 84, venit după reușita lui Stilic (60), califică în premieră o echipă din Kazahstan în grupele competiției.

Partizan a învins cu 2:1 pe BATE, dar belarușii s-au calificat după 1:0 acasă. Au marcat: Zhavnerchik 75 autogol, Saponjic 90+3 / Stasevich 25.

Leverkusen a întors rezultatul de 0:1 din tur, învingând pe Lazio cu 3:0 pe teren propriu. Au marcat: Calhanoglu 40, Mehmedi 48, Bellarabi 88.

Iar Manchester United n-a avut nicio emoție în returul cu Brugge, câștigat cu 4:0. Au marcat: (Rooney 20, 49, 57, Ander Herrera 63.