(VIDEO) Spectacol și goluri în play-off-ul UEFA Champions League

Primele meciuri din cadrul play-off-ului UEFA Champions League au adus multe goluri, dispute interesante și echilibrate.

Capul de afiș al serii a fost partida dintre Lazio Roma și Bayer Leverkusen. Italienii, aflați pentru prima dată în ultimii 9 ani în cea mai importantă competiției europeană intercluburi au câștigat cu 1:0, datorită unui gol marcar de Keita, în minutul 77, și pornesc cu prima șansă la calificare.

Manchester United a reușit cea mai categorică victorie a serii, 3-1 cu Club Brugge. Depay, care a reușit o „dublă”, primele sale goluri pentru „diavolii roșii” într-un meci oficial, și Fellaini au marcat golurile elevilor lui Van Gaal, în timp ce Carrick a reușit un autogol, în contul belgienilor.

Astana este la un meci distanță de o performanță istorică: să devină prima echipă din Kazahstan prezentă în grupele UCL, după ce a trecut cu 1-0 de APOEL Nicosia în meciul tur. Dzolchiev a înscris singura reușită a meciului.

Sporting Lisabona s-a impus la limită, 2-1, în fața rușilor de la CSKA Moscova. Teofilo Gutierrez și Slimani au punctat pentru lusitani, în timp ce Doumbia a marcat singurul gol al moscoviților, ratând însă și un penalty.

BATE Borisov este din nou foarte aproape de a ajunge în Liga Campionilor, după ce s-a impus pe teren propriu, 1:0, cu Partizan Belgrad, printr-un gol marcat de Gordeiciuk, în minutul 75.