(VIDEO) Scene incredibile în Turcia: Suporterii au dat foc unui stadion

Scene incredibile în Turcia, sâmbătă seara, la meciul disputat de Eskișehirspor pe teren propriu, în penultima etapă, contra celor de la Istanbul BB. Oaspeții s-au impus cu 2-1 printr-un gol marcat în minutul 90+3 și formația din Eskișehir a retrogradat matematic. Fanii au dat foc stadionului, la final.

Imediat după ce Cikașșeshi a înscris în al treilea minut de prelungire golul victoriei vizitatorilor, fanii de la tribuna a doua au incendiat scaunele și au patruns pe teren, într-un haos de nedescris. Pompierii au intervenit imediat, dar trei suporteri au necesitat spitalizarea, fiind răniți.

Cu 30 de puncte, Esikșehirspor ocupă locul 17, având trei puncte mai puâin decât a 16-a clasată, Gaziantepspor. Cel mult o poate egala în ultima etapă, dar ar rămâne pe loc retrogradabil, deoarece are rezultate directe nefavorabile, 1-1 și 1-2.