(VIDEO) Real învinge Celta, în derby-ul etapei din Primera

Real Madrid s-a impus sâmbătă în deplasarea de la Vigo, cu Celta, scor 3:1, și a preluat conducerea clasamentului în Primera Division.

Madrilenii au avut mare noroc și de forma portarului costarican Keylor Navas, care a avut mai multe intervenții extraordinare în fața atacanților gazdelor. La pauză a fost 2:0, în urma reușitelor lui Ronaldo (8) și Danilo (23).

În mitanul secund Celta a rămas cu un om în minus în minutul 57, după ce a fost eliminat Cabral, dar chiar și așa a punctat în minutul 85, prin Nolito, reducând din handicap.

În ultimul minut al prelungirilor Marcelo a stabilit scorul final. În urma acestui rezultat Real Madrid preia conducerea, cu 21 de puncte la activ, 3 mai multe decât Celta Vigo și Barcelona.