(VIDEO) Pas greșit pentru Juventus: „Bătrâna Doamnă” a stopat seria de 15 victorii consecutive

Seria de 15 victorii consecutive a lui Juventus s-a încheiat după 0-0 pe terenul Bolognei, meci în care „Bătrâna Doamnă” nu a trimis nici un şut pe spaţiul porţii.

Evra a avut şansa golului în minutul 9, însa a trimis cu capul alături. Gazdele au răspuns prin Destro, al cărui şut de la distanţă l-a întins pe Buffon.

Pogba a şutat imprecis din interiorul careului pe final, iar Mirante a respins execuţia lui Morata din minutul 87. Bologna a scăpat şi după faza din minutul 89, atunci când Pobga a centrat, iar mingea deviată de Mirante i-a venit în spate lui Cuadrado.

Astfel s-a întrerupt o serie extraordinară pentru campioana Italiei, care a avut nu mai puțin de 15 victorii consecutive în Serie A.

În urma acestui rezultat, Juventus se distanțează la 2 puncte de Napoli, dar poate pierde șefia clasamentului la finalul etapei.