(VIDEO) Liverpool și Chelsea au remizat în prima manșă a semifinalelor Cupei Ligii

Liverpool și Chelsea au remizat, marți, scor 1:1, în prima manșă a semifinalelor Cupei Ligii Angliei, disputată pe „Anfield Road”.

Meciul a fost unul dominat de gazde încă din primul minut și până la ultimul fluier, dar ghinionul și intervențiile senzaționale ale portarului londonezilor, Thibaut Courtois, au privat echipa lui Brendan Rogers de o victorie.

Deși prima repriză a fost dominată de Liverpool, care a avut marile ocazii, Chelsea a fost echipa care a marcat, în minutul 18, printr-un penalty al lui Hazard, gol care a și stabilit scorul pauzei.

Repriza secundă a fost una și mai bună pentru Liverpool, care a egalat în minutul 59, prin Sterling, mai având o bară și alte numeroase ocazii la poarta lui Courtois.

Scorul final a fost însă de 1:1, iar deznodământul semifinalei se amână pentru returul de peste o săptămână.