(VIDEO) Egalitate în derby-ul etapei din Anglia, între Arsenal și Man. City

Arsenal Londra și Manchester City au încheiat la egalitate, scor 2:2, derby-ul etapei a 4-a din Premier League, într-un meci jucat pe Emirates din Londra.

Meciul a fost unul extrem de spectaculos, pe lângă cele 4 goluri mai având parte și de numeroase faze de poartă, în special la cea a gazdelor.

Scorul a fost deschis în minutul 28, prin Sergio Aguero, care a și stabilit rezultatul primei reprize, una dominată de oaspeți.

Arsenal a echilibrat meciul în partea secundă și a reușit chiar să întoarcă scorul, în urma reușitelor lui Wilshere (63′) și Sanchez (74′).

Martin Demichelis a restabilit egalitatea în minutul 83. City a mai avut 3 mari ocazii în prelungirile meciului, între care și două bare, dar nimic nu s-a modificat pe tabelă.

Scor final 2:2, iar Manchester City ajunge la 7 puncte, în timp ce Arsenal are 6.