(VIDEO) CM 2018: Belgia face spectacol cu Bosnia. Victorie la scor și goluri superbe

Belgia are maximum de puncte după primele două meciuri din grupa H a preliminariilor Campionatului Mondial.

După victoria din Cipru, „dracii roşii” s-au impus şi acasă, în faţa Bosniei. La pauză, scorul a fost 2-0: Spahic şi-a trimis mingea în proprie poartă, iar Eden Hazard a punctat şi el, după o pasă superbă a lui Mertens.

În minutul 60, Toby Alderweireld şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, printr-o execuţie de clasă (gol cu călcâiul, după o centrare a lui Mertens).

Diferenţa putea să fie şi mai mare, dar Lukaku a ratat cu poarta goală. Şi Bosnia a avut o mare ocazie, la bara lui Djurici. Goklgheterul lui Everton a înscris şi el până la final, printr-un şut deviat şi a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Bosnia.

În celelalte meciuri ale grupei, Grecia s-a impus cu 2:0 în fața Ciprului, iar Estonia s-a impus cu 4:0 în fața Gribraltarului. Grecia și Belgia au câte 6 puncte după 2 etape, iar Bosnia și Estonia câte 3.