(VIDEO) Amical spectacol între SUA și Olanda; S-au marcat 7 goluri

Amical spectaculos între Olanda şi Statele Unite. Portocala Mecanică a condus cu 3-1, dar americanii au reuşit să întoarcă rezultatul şi să se impună la final cu 4-3.

Pe locul 3 în grupa de calificare la Euro 2016, Olanda a început slab şi amicalul de la Amsterdam împotriva naţionalei Statelor Unite. Americanii au avut două şanse uriaşe de a deschide scorul în primele 20 de minute.

Olandezii au punctat prin Huntelaar, dar s-au văzut egalaţi până la pauză. Zardes a dat golul de 1-1.

În startul reprizei secunde, Portocala Mecanică s-a pus în funcţiune. Huntelaar şi-a adus echipa în avantaj și a devenit al doilea marcator din istoria naționalei batave. Depay a făcut 3-1, după ce a fost lovit de mingea expediată de acelaşi Huntelaar.

Americanii au controlat jocul pe final şi au reuşit să întoarcă rezultatul. DeAndre Yedlin a redus din diferenţă după o eroare imensă a defensivei adverse, iar Daniel Williams a egalat, printr-un şut deviat.

În prelungiri, Bobby Wood a stabilit rezultatul final, 4-3 pentru Statele Unite ale Americii.